Shqipëria humb në fund miqësoren nga Italia!!!

Shqipëria ka humbur miqësoren ndaj Italisë me rezultat minimal 1-0 që u zhvillua në Stadio Comunale Luigi Ferraris të Genovas, e ku bëri paraqitje shumë të mirë përkundër humbjes.
Pjesa e parë përfundoi pa gola, por më raste. Vlen të cekët një goditje e fortë e Cikalleshit, që la veç të mposhtur Sirigun, por topi për fatin jo të mirë të shqiptarëve, goditi shtyllën.
edhe në pjesën e dytë të dy ekipet laujtën mirë, por ishte Italia e cila gjeti golin në fund të këtij takimi, konkretisht në minutën e (82’), përmes sulmuesit Stefano Okaka.
Kombëtarja shqiptare u mundua të barazoi rezultatin në minutat e mbetur por nuk ia arriti qëllimit.