Fiton Juventus, Pirlo e Morata shënojnë super gola (VIDEO)

Juventusi ka shënuar fitore ndaj Empolit me rezultat 0:2. Andrea Pirlo Alvaro Morata kanë realizuar super gol në këtë përballje.

Juventus i është rikthyer fitores pas humbjes befasuese nga Genoa në xhiron e kaluar. Kampioni i Italisë ka shënuar fitore ndaj Empolit me rezultat 0:2, në kuadër të xhiros së dhjetë të Serie A.
Pjesa e parë e këtij takimi ka përfunduar baras 0:0, derisa në pjesën e dytë Juventusi realizoi dy super gola nëpërmjet Andrea Pirlos (61) dhe Alvaro Moratas, (72).
Pas kësaj fitore, Juventusi është ngjitur në kuotën e 25 pikëve, tre më shumë sesa Roma që pësoi humbje nga Napoli.