Çekia surprizon Holandën në minutën e fundit (VIDEO)

Holanda i ka nisur shumë keq eliminatoret e "Euro 2016" pasi është mposhtur nga Çekia me rezultatin 2-1.
Vendasit gjetën golin e avantazhit në minutën e 22 me Dockal. Në pjesën pat një iluzion se "tulipanët" do të kthenin ndeshjen pasi barazuar shumë shpejt me de Vrij (55'). Por, çekët treguan se janë një kockë e fortë duke shënuar gol në minutën e 91 me Pilar. Goli në minutën e fundit erdhi sipasojë e një super gafë të mbrojtësit holandez. Tronditje të fortë mori edhe Turqia duke u mundur 3-0 nga Islanda. Grupi A që në start e nisi me surpriza, a do të këmi surpriza në rënditjen përfundimtare?! Të presim dhe të shohim.